צרו קשר
ּ

מערכות פינוי עשן

מערכות פינוי עשן קריטיות להצלת חיים. בדרך כלל הן יהיו מותקנות במשרדים ומפעלים תעשייתיים, אך לאחרונה יותר ויותר אנשים פרטיים בוחרים להתקין אותן ולצמצם את הנזק ובעיקר הסיכון של שריפה בבית. באופן טבעי העשן עולה כלפי מעלה אל חלקו העליון של המבנה שם מוצבים חיישנים ומנועים חשמליים שמזהים את העשן ברגע אמת ופותחים את כל חלונות המבנה באופן אוטומטי מהיר. בשל הפעולות הללו יכולים להימנע של אפשרות לראות מבעד לעשן בעת חילוץ של לוחמי האש וחשוב מכך, למנוע מצבים של שאיפת עשן, הגורם העיקרי בתמותה בעת שריפה, יותר מהשריפה עצמה. במאמר זה נדבר בקצרה על יתרון המערכות ולמי הן מתאימות.

 

יתרונותיהן של מערכות פינוי עשן

לצערנו אנו כל הזמן שומעים על מוות כתוצאה משאיפת עשן. הנתונים מספרים כי ישנם יותר מקרי מוות משאיפת עשן מאשר השריפה עצמה. אך מעבר להצלת חיים, מערכות פינוי עשן טומנות בחובן עוד 2 יתרונות:

 

  • המערכת תשמור שבעת שריפה, לא תתפשט האש לאזורים אחרים במבנה ובכך תצמצם נזק וסכנה נוספים. בנוסף, פינוי העשן למקום אחד תקל על פעולות הצלה של כוחות החילוץ בעת שריפה.
  • אותו כנ"ל לגבי המלטות של בני אדם הלכודים במבנה החוצה.

אם כך, אנו למדים שמערכות אלו מצילות חיים ובהרבה מקרים גם רכוש. אם בעבר היו נוטים לייחס את חשיבותן של מערכות פינוי עשן רק למפעלים תעשייתיים ומחסנים, הרי שכיום יותר ויותר אנשים פרטיים מתקינים מערכות אלו בלי קשר למחירן. מחירם של הקרובים להם חשוב להם בעשרות מונים. ובצדק. רבים חוששים שהמערכת תפגע בעיצוב הבית, אך המערכות כיום בנויות כך שהן שלא רק שלא פוגעות באסתטיקת הבית, אלא אפילו משתלבות בעיצובו.

 

אל תיקחו הימור על חייכם וחיי בני משפחתכם

 

לאנטולי צנציפר, מהנדס מכונות ומיזוג אוויר, ניסיון של למעלה מ-36 שנים בתחום מערכות פינוי עשן. כמו כן חברת Conditioning solution בייסודו וניהולו מתמחה במערכות מיזוג אוויר מרכזיות, אוורור, מים חמים ומערכות הסקה. החברה שמה לה לנגד עיניה את ערכי המקצוענות, השירות והדאגה לביטחונכם כמובן. פנו אלינו לפרטים נוספים וייעוץ. רק בריאות.

 

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ